fbpx
Лікування захворювань шкіри

На жаль, наша шкіра схильна до захворювань, багато з яких розвиваються поволі і довго не дають про себе знати. Ніколи не зволікайте, та звертайтесь до висококваліфікованих спеціалістів для лікування та профілактики.

Лікування захворювань шкіри

На жаль, наша шкіра схильна до захворювань, багато з яких розвиваються поволі і довго не дають про себе знати. Ніколи не зволікайте, та звертайтесь до висококваліфікованих спеціалістів для лікування та профілактики.

Slider

Алергічні захворювання шкіри

Алергія - це незвичайна підвищена чутливість до речовин, які у більшості людей не викликають хворобливих реакцій. Причини появу алергії:

  • • Спадкова схильність до алергії (33% прояв при алергії у одного з батьків і 70% у двох.)
  • • Особливості імунної системи (може запам'ятати перший контакт, в подальшому виробляти антитіла і, в результаті, алергія)
  • • Гігієнічна гіпотеза - активне використання агресивних зовнішніх засобів гігієни викликає порушення екосистеми і бар'єрних структур на поверхні шкіри, (не тренує імунну систему)
  • • Зростаюче споживання продуктів хімічної промисловості. Алерген надходить в організм, у відповідь виробляється гістамін і в результаті - група алергічних реакцій

Дерматит - це запалення шкіри при контакті з алергенами, т. Е. Подразниками фізичної або хімічної природи, зустрічаються в побуті.

Розрізняють:

ДЕРМАТИТИ ПРОСТІ - викликані фізичними, хімічними, біологічними подразниками, можуть виникати у будь-якої людини
ДЕРМАТИТИ АЛЕРГІЧНІ - виникають при контакті з факультативними алергенами, які викликають алергічну реакцію при підвищеній чутливості до певної речовини.
МЕДИКАМЕНТОЗНІ ДЕРМАТИТИ при нанесенні на шкіру медичних засобів.


Будь-який косметичний продукт може викликати подразнення шкіри. Алергії на косметику частіше виникають у жінок у віці близько 20 років, при нанесенні великої кількості косметики і наявності сухої і пошкодженої шкіри. Це залежить від концентрації продукту, від способу його нанесення та від можливих перехресних реакцій з іншими зовнішніми компонентами.

«Косметичний статус» - стан при якому запалення виникає при контакті з будь-яким косметичним засобом, частіше виникає при використанні великої кількості різних косметичних засобів.
Найчастіші алергени - це ароматизатори, консерванти, синтетичні компоненти, сурфактанти, емоленти, хімічні фотофільтри. У хорошій косметиці, як правило, відсутні алергени і подразники

ЛІКУВАННЯ
Дієта, режим.

Зовнішньо при дуже сильному запаленні рекомендувати протизапальне лікування у вигляді примочок (строго дотримуватися технологію проведення) 2-3 дня. Можливе застосування зовнішніх гормональних засобів у вигляді кремів або мазей. Наносити 1-2 рази в день не більше 5-6 днів.
Антигістамінні препарати. Запам'ятайте - алергічні реакції можуть виникати і на ці препарати

Косметичний догляд: виключити контакт з алергенами, обмежити контакт з водою, використовувати тільки легкі засоби для чутливої ​​шкіри після проби на переносимість.
Вибір якісного косметичного догляду - гарантія уникнути алергічних реакцій.

Акне, вугрова хвороба (прищі)

Тема акне - це одна з найбільш кричущих тем в косметології!

Люди з проблемами сальних залоз вважають, що вони менш популярні, менш успішні - це створює психологічні проблеми, які погіршують стан шкіри.

Себорея - це захворювання пов'язане з порушенням салоутворення та саловиділення сальних залоз шкіри.
Зміни ці мають місце або в кількісному або якісному відношенні.

Вугрова хвороба - це хронічне поліетіологічне захворювання, запальне захворювання сальних залоз і волосяних фолікулів. Це явище, характерне не тільки для підліткового віку. Вугрі можуть з'являтися і у дорослих - як правило, на фоні ендокринних захворювань, при яких виникає стан себореї. Тому, якщо вугрі спостерігаються у дорослого пацієнта, його необхідно обстежити для виключення ендокринної патології.

Симптоми вугрової хвороби можуть проходити протягом 4-5 років самостійно, або в деяких випадках можуть залишатися протягом усього життя.

Лікування

Вибір лікування вугрової хвороби залежить від типу ураження (виду вугрової висипки) і ступеня тяжкості вугрової хвороби. Важливе значення при виборі методів лікування мають також супутні захворювання і ефективність попередньої терапії.

Спочатку пройти всі необхідні обстеження, якщо є будь-які зміни - консультація лікаря для корекції стану.

Причини порушення функції сальних залоз

  • • Генетична схильність
  • • Гормональні зміни
  • • Агресивна вплив зовнішнього середовища, в тому числі косметичних засобів і процедур, які порушують цілісність шкіри
  • • Приховані внутрішні захворювання організму можуть призводити до появи прищів на шкірі обличчя. Наприклад, захворювання ЖКT

Проблеми найбільш часто супутні вугрової хвороби

  1. Патологія шлунково-кишкового тракту
  2. Хронічні інфекційні ураження сечостатевої системи
  3. Хронічні інфекції ЛОР органів
  4. Порушення ендокринної системи
  5. Гормональна перебудова організму
  6. Стреси
  7. Демодекоз
  8. Комедогенний вплив медичних препаратів або косметичних засобів

Патогенез вугрової хвороби:

1. Гіперфункція сальних залоз
2. Підвищена кератинізація і комедогенез (виникнення комедонів)
3. Проліферація бактерій, в основному Propionibacteria
4. Запалення сальної залози

Загальні рекомендації по лікуванню
1. При наявності хронічних інфекцій лікування у суміжних спеціалістів.
2. Використання відповідних засобів і процедур для лікування вугрової хвороби.
3. Захист від ультрафіолету.
4. Макіяж некомедогенними засобами.
5. Уникати стресу.
6. Обмежити ковбасні вироби, сири, шоколад, легко засвоювані вуглеводи, копчене, смажене.

Розацеа

Це хронічне, неінфекційне запальне захворювання шкіри, яке проявляється розширенням внутрішньодермальної венозної сітки з основною локалізацією на щоках, крилах носа і підборідді.

Чутлива шкіра спостерігається у 40% пацієнтів. Переважна більшість цих пацієнтів становлять жінки віком 25-40 років. Захворюваність становить близько 10% загальної популяції.

Клінічно розацеа характеризується почервонінням центральної частини обличчя, куперозом, телеангіоектазіями, а в деяких випадках папулами, пустулами, вузлами. Причини виникнення хвороби невідомі, але є сприятливі фактори для розвитку розацеа:

1. Вроджені: тонка, світла шкіра.
2. Зовнішні причини: фактори навколишнього середовища (вітер, холод, тепло, сонце, УФО)
3. Спосіб життя: харчування, алкоголь, стрес, емоції.

При розацеа відзначаються запальні процеси на шкірі. Це динамічна судинна і клітинна рефлекторна відповідь на пошкодження живої тканини. Запалення - захисний механізм шкіри для усунення дії пошкодження. При прогресуванні запалення відбувається неконтрольоване наростання симптомів розацеа.

Сучасний підхід до лікування розацеа полягає, в першу чергу, у відновленні цілісності епідермального бар'єру, що дозволяє у 80% хворих розацеа не допустити розвитку і наростання запальної стадії захворювання.

Демодекоз (кліщ)

Демодекоз - паразитарне захворювання волосяних фолікулів шкіри, викликане кліщами роду Demodex (Demodeх folliculorum і D.brevis). У більшості людей цей кліщ є нормальним мешканцем шкірних покривів, який харчується злущеними клітинами. Варто тільки організму послабити свою пильність, як кліщ проникає в глибші шари шкіри і викликає запалення. Живе демодекс в сальних залозах і волосяних фолікулах і живиться їхнім вмістом. Віддає перевагу місцям з підвищеним виділенням шкірного сала.

  • • Зараженість демодекозом становить до 61,2% здорових людей, а захворюваність проявляється всього у 2,1%.
  • • Кліщі не виживають і не розмножуються в зовнішньо середовищі або в шерсті тварин.
  • • Життєвий цикл становить 15-25-28 днів. Пересуваються по поверхні шкіри зі швидкістю 8-16 мм за годину. Кліщі активніші в темряві, максимально активні при + 30-40 градусах.
  • • Загострення частіше відбувається навесні і влітку.

Причини загострення захворювання: екзогенні (спека, інсоляція, агресивний косметичний догляд), ендогенні (порушення нервових, судинних ендокринних і обмінних процесів, захворювання шлунково-кишкового тракту, зниження імунітету, вогнища хронічної інфекції). За своїми проявами демодекоз дуже схожий на розацею і вугровий хвороба. Не є рідкістю поєднання цих захворювань, так як і звичайні і рожеві вугрі пригнічують природний захист шкіри.

Діагностика демодекозу
Діагностика демодекозу досить проста. Для виявлення підшкірного кліща виконується зіскрібок з ураженої ділянки шкіри, після чого проводиться дослідження під мікроскопом.

Вірусні захворювання

Герпес простий (бульбашковий лишай, herpes simplex) - найпоширеніша вірусна інфекція людини.
• 1 типу (Уражається шкіра обличчя, слизові оболонки рота і носа)
• 2 типу (Уражається шкіра в області геніталій)
Основний шлях зараження герпесом - контактний - від людини до людини. Виявлено це захворювання у 85% населення у вигляді латентного перебігу. Провокують загострення: ГРЗ, грип, фокальна інфекція, стреси і т д.

Вірус проявляється у вигляді дрібних бульбашок на гіперемованій набряклій плямі, які через 2-3 дні зсихаються в кірочки або розкриваються, перетворюючись в ерозії. Тривалість захворювання: 1-2 тижні, може рецидивувати.

Загальне лікування: противірусні препарати (ацикловір, фамцикловір), герпетична полівакцина, препарати тимуса. Зовнішньо: спиртові розчини барвників, зовнішні противірусні препарати


Герпес оперізуючий (оперізуючий лишай, herpes zoster) - викликається нейротропним вірусом, що викликає у дітей вітряну віспу та передається повітряно-крапельним шляхом.

Вірус проявляється у вигляді групи пухирців на фоні еритематозних плям, по ходу чутливих нервів, для нього характерне асиметричне ураження шкіри.
Тривалість: 2-4 тижні.

Загальне лікування: ацикловір, фамвір, диклофенак, аспірин, вітамінВ1. Фізіотерапія: УВЧ, ультразвук. Зовнішньо: терапія простого герпесу.

Бородавки

Бородавки - інфекційні вірусні захворювання. Викликаються різними типами папілломатозних вірусу людини (близько 70 типів вірусу - HPV), передається при прямому контакті або через предмети побуту, особливо при мікротравмах і мацерації шкіри.
розрізняють

  • • Вульгарні бородавки - округлі папули з нерівною, шорсткою поверхнею жовтувато-бурого кольору, частіше в області кистей. Плоскі бородавки-папули з гладкою поверхнею, кольору нормальної шкіри або червонувато-жовті. Локалізуються на обличчі, тилу кистей у вигляді численних висипань
  • • Підошовні бородавки-нагадують мозолі, різко болючі. Зараження відбувається при ходінні босоніж, в басейнах, душах і т д.

Лікування: кріодеструкція, лазеротерапія, діатермокоагуляція, прижигающие і кератолитические кошти; солкодерм, конділін

Контагіозний молюск

Контагіозний молюск - вірусне захворювання шкіри, що викликане епідермотропним вірусом. Зараження відбувається при прямому контакті з хворим або носієм або через предмети побуту. Розвивається хвороба через 2 тижні - 4 місяці після зараження та проявляється у вигляді напівпрозорого, блискучого вузлика з вдавленням в центрі, колір вузлика нормальної шкіри або злегка рожевий. При здавленні виділяється кашкоподібна маса. Локалізується на обличчі, шиї, грудей, кистях, навколо очей.

Лікування: видалення кожного елемента з подальшою обробкою розчином йоду.

Грибкові захворювання шкіри - дерматомікози

Інфекційні хвороби шкіри, що викликаються грибами. Описано близько 50 видів грибів, патогенних для людини, але у практиці косметолога найчастіше зустрічаються:

    • • Різнокольоровий (висівковий) лишай - поверхневе грибкове захворювання. Збудник - Malassezia furfur, сапрофіт. На шкірі тіла виявляються в вигляді не запальних плям рожево-коричневого кольору з незначним лущенням на поверхні, можуть зливатися у великі вогнища, після засмаги залишаються білі плями. На шкірі обличчя і волосистої частини голови проявляються у вигляді напівкулястих папул з лущенням на поверхні. Часто поєднується з акне, себореєю. Діагноз ставиться на підставі лабораторного дослідження.

Лікування: протигрибкові засоби зовнішньо, при необхідності всередину.

  • • Поверхневий кандидоз - збудник дріжджоподібні гриби роду Candida. Відносять до умовно патогенної флори. На обличчі вражає слизові, куточки рота (заїди), іноді гладку шкіру. Виявляється у вигляді рожево-червоних плям з чіткими кордонами і лущенням всередині. Діагноз ставиться на підставі лабораторних досліджень.

Лікування: протигрибкові препарати.

Новоутворення шкіри

Новоутворення шкіри - це осередки патологічного розростання тканин. Розрізняють доброякісні, злоякісні, передракові (преканкрози) новоутворення шкіри.

  • Себорейна (стареча) бородавка - папула або бляшка округлої форми коричневого, майже чорного кольору з чітко обмеженими краями.
    Лікування: видалення або руйнування.
  • • Пігментні невуси -розвивати з пігментних клітин, мають колір від жовто-коричневого до чорного. Зміна кольору, щільності, величини, хворобливість, запалення можуть свідчити про злоякісному переродженні.
    Лікування: уникати порушення цілісності, при зміні направляти до онколога.
  • • Ангіома - поява судинних плям рожево-червоного кольору, зникаючих при натисканні.
    Лікування: коагуляція.
  • • Ліпома - новоутворення з жирових клітин. М'який вузол, який виступає над поверхнею шкіри, кольору нормальної шкіри.
    Лікування. Хірургічне висічення.
  • • Ксантоми (ксантелязми) - поява бляшок жовтого кольору з гладкою поверхнею на носовій стороні повік, часто містять гігантські клітини, наповнені ліпідами. Можуть бути проявом порушення ліпідного обміну, можуть і без нього.
    Лікування: деструктивні методи.
  • • Папілома - бородавчасті розростання з ворсинчатою ​​поверхнею. Може викликатися 5-тим типом вірусу папілом. За будовою зберігає структури шарів шкіри.
    Лікування: видалення.
  • • Міліан - невеликі рогові кісти в гирлі волосяного фолікула в результаті його закупорки або порушення розвитку. Часто утворюються в області повік і навколо очей в результаті травматики і сонячного опромінення.
    Лікування: видалення.
  • • Базаліома - розвивається з атипових клітин базального шару епідермісу і епітелію фолікулів. Виявляється у вигляді одиночної рожевої папули 2-5 мм на шкірі обличчя і волосистої частини голови, через декілька років збільшується до 1-2 см. У центрі в результаті розпаду покривається скоринкою, при відпаданні якої, утворюється ерозія або виразка.
    Лікування тільки у онколога.
  • • Плоскоклітинний рак - розвивається з атипових кератиноцитів. Розвивається на будь-якій ділянці шкіри і слизових. Починається з невеликого інфільтрату, поступово збільшується і перетворюється в щільний вузол, розпадається з утворенням виразки, з'являється болісна біль. Швидко метастазує.
    Лікування у онколога
  • • Меланома - злоякісна пухлина з меланоцитів. Виникає на будь-якій ділянці шкіри або первинно (на незміненій шкірі), або вторинно (з пігментного невуса). Виявляється у вигляді кровоточивої папули або у вигляді вузла. Швидко дає метастази в усі внутрішні органи.
    Лікування у онколога.
  • • Преканкрози - стани шкіри, які можуть трансформуватися в рак шкіри. Вікові пігментні плями (старечі веснянки) - жовтуваті, жовто-бурі або солом'яного кольору плями різної величини і форми. Як правило не перероджуються, але слід уникати травматики і сонячного опромінення.
    Лікування: загальнозміцнююче.

Записатись на прийом

Телефонуйте та записуйтесь на консультацію до спеціалістів Клініки краси Амазонки прямо зараз!


    Виникли питання?

    Залиште своє питання до лікаря і ми з радістю відповімо вам в найближчий час

    НАДІСЛАТИ ПИТАННЯ

    КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

    проспект Валерія Лобановського, 39Б,
    Київ, Україна, 02000

    (044) 275 23 75
    (050) 312 50 20

    contact@amazonkaclinic.com.ua

    Пн-Сб: 09:00 - 21:00
    Без вихідних

    Власна парковка